1969 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Malatya’da tamamladı. 
1986 yılında başladığı Ankara Gazi Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu. Türk Dişhekimleri Birliği Oda Başkanlığı görevini 1997-2002 yılları arasında yaparken, çeşitli araştırmalarda bulundu.
2002 Yılından beri TEAD (TürkiyeEngelliler Ağız ve diş sağlığı derneği)'ın kurucu ve yönetim kurulu üyeliğini yapmaktadır.
2003 yılında geliştirdiği Sağlıkta Yalın Yönetim çalışmalarından dolayı Türkiye Yalın Enstitü Danışmanlığını ve Dünya Lean Organisation üyeliğini devam ettirmekteve bu konuda yayınları bulunmaktadır.
2004 Yılından beri yurt içinde ve yurt dışında İmplant üst yapı sistemleri, Bilinçli sedasyon yöntemleri,Yalın yönetim,Klinik ve Hastane yönetimi,Profesyonel Sunum teknikleri, Dişhekimliğinde Estetik çözümler ve İmmediat uygulamalar konularında eğitim ve kurslar vermektedir.
2012 Yılından beri IMC (International Medical College) Uluslararası Master derece programının koordinatörlüğünü ve kurslarını vermektedir.
2015 Yılından beri İDED (İstanbul Dişhekimliği Enstitüsü Derneği)’in Yönetim kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.
2018 yılında kurucusu olduğu DEKID (Dental Klinik İşletmecileri Derneği ) Başkanlığını yürütmektedir.
Dr.Ahmet KİĞILI 2000 yılında Kurucusu olduğu Confident Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezinde Halen çalışmalarına devam etmektedir.